
Call of Duty Warzone: Verdansk Review: ‘Stuk leuker dan verwacht’
We pakken weer winnetjes
Nog geen account? Registreer hier
Het gaat de laatste maanden vaak over de bedragen die gevraagd worden voor hardware en games. Denk aan de prijzen voor de nieuwste videokaarten, de PS5 Pro, de Switch 2 en games als Mario Kart World en GTA 6. Vandaar de stelling ‘geen enkele game is 90 euro waard’. Gamen wordt duidelijk duurder. En dat is niet fijn in een tijd dat de recessie, inflatie en tarieven de wereld er al niet goedkoper op maken. Logisch dus dat het een hot topic is. Sommige mensen vinden de prijsverhoging logisch, anderen zijn er juist zeer kritisch over. Hetzelfde sentiment heerst op de redactie. De een snapt de prijs van bijvoorbeeld de Switch 2 wel, de ander niet. Hoogste tijd voor een discussie tussen oudgedienden Boris, JJ en Skate.
De stelling uit de kop werd maandag op X geplaatst. Ruim 600 mensen brachten hun stem uit. De uitslag was verdeeld. En eigenlijk is dat logisch. De waarde van een product is nogal een persoonlijk gegeven. Wat de een 90 euro waard vindt, daar kan de ander niet met deze prijs leven. Een identiek sentiment leeft ook op de redactie. Dat blijkt gedurende deze discussie. Ook wordt er gekeken naar de prijzen in het verleden. Want dat argument zie en hoor je vaak. ‘Games waren vroeger nog duurder, dus wat zeuren jullie nou?’ Is die gevolgtrekking juist of zijn er misschien andere redenen dat games vroeger prijziger waren. Redenen die nu niet meer opgaan?
Wat gaat er nu gebeuren? Gaan we straks voor de PS6 en de nieuwe Xbox 1000 euro betalen? Wordt GTA 6 inderdaad 100 euro? Is er ergens een sweet spot waar je als publisher niet overheen kan gaan? Check deze video voor het antwoord.